RODZINNE KOLĘDOWANIE – …aby być szczęśliwszym!

„Nie dopuść do tego,
by ludzie po spotkaniu z tobą
nie odchodzili choć trochę szczęśliwsi”.
Matka Teresa z Kalkuty

Prawdziwym bogactwem dla człowieka jest Bóg w drugim człowieku. Umieć Go odnaleźć to często prawdziwa sztuka. W poniedziałkowy wieczór w Woli Batorskiej był na wyciągnięcie ręki. Można było zaczerpnąć tak dużo, jak tylko było potrzeba, aby ukoić strudzoną codziennym życiem duszę. Nikt się nie spodziewał, że kolęda może mieć tak dobry wpływ na człowieka. Kto był na III Rodzinnym Kolędowaniu w Woli Batorskiej, ten dobrze wie o czym mowa.

Wieczór pełen dobrych emocji i wzruszeń, przeplatany słowami dwóch błogosławionych: Jana Pawła II i Matki Teresy z Kalkuty. Tego wieczoru kolędy nabrały niejako nowej treści, niosły to, czego nam tak brakuje: rodzinnego ciepła, oderwania od codziennych spraw, wspólnego śpiewania. Można było odnieść wrażenie, że Przyjaciele św. Franciszka, którzy co roku nam kolędują, tym razem przyjechali tylko po to, aby towarzyszyć nam w śpiewaniu. Kolędnikami stała się licznie zgromadzona publiczność, która nie pozwalała śpiewać zespołowi i sama kolędowała głośno i odważnie.

Do publiczności należał również wybór kolejności śpiewanych kolęd. Rozbijane bombki choinkowe ukazywały numer odpowiadający danej kolędzie. Jednym z piękniejszych momentów, który spowodował, że łza zakręciła się w niejednym oku, był ten kiedy w trakcie kolędy „Lulajże Jezuniu” na scenę wyszły dzieci, aby pięknie i głośno śpiewać dobrze znany refren.

Trzecie Rodzinne Kolędowanie było, w porównaniu z poprzednimi, najdłuższe. Nikt nie chciał kończyć tego wieczoru, bo tak dobrze się tu czuł. Wspaniale byłoby, aby ta chwila mogła trwać wiecznie. Wychodząc z Domu Kultury wielu pytało, dlaczego Boże Narodzenie jest tylko raz w roku. Spełniły się na naszych oczach słowa Matki Teresy – po tym spotkaniu staliśmy się trochę szczęśliwsi.

Tworząca się tradycja Rodzinnego Kolędowania pokazuje, że jest ona odpowiedzią na wiele ludzkich potrzeb i pragnień. Nie pozostaje nic innego jak zaprosić, daj Boże, za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

O KOLĘDOWANIU NA e-NIEPOŁOMICE

P.S.

W trakcie kolędowania była zbierana tzw. kolęda – w tym roku przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu dla młodzieży z naszej parafii na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy. Zebrano: 1527 zł – SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!