PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA 2022/23

Zgodnie z dekretem
KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania
trwa 3 lata – od klasy VI Szkoły Podstawowej.

Przygotowanie do Bierzmowania 2022-2023

  • KLASA VIII – ks. Wikariusz Terminy spotkań: Wrzesień: 16 i 30; Październik: 21 i 28; Listopad (1 różaniec na cmentarzu) 18 i 25; Grudzień 9 i 16; Styczeń 13; Luty 17 (22 środa popielcowa); Marzec Drogi Krzyżowe w każdy piątek wielkiego postu i Gorzkie żale; Kwiecień – Triduum sacrum 6, 7, 8 IV; Czerwiec: Przygotowanie bezpośrednie(?) do Sakramentu Bierzmowania 20 do 22 (próba oraz przygotowanie duchowe)
  • KLASA VI SP – spotkanie – – ks. Proboszcz
  • KLASA VII SP – spotkanie – ks. Wikariusz
  • ZMIANY W TERMINACH LUB GODZINACH SPOTKAŃ – BĘDĄ PODAWANE – BEZPOŚREDNIO KANDYDATOM W SZKOLE, W OGŁOSZENIACH PARAFIALNYCH, NA PROFILU FB i STRONIE WWW PARAFII
  • Przygotowanie do przyjęcia bierzmowania to nie tylko katecheza szkolna czy parafialna. Ten czas – 3 lata formacji – ma być przede wszystkim przygotowaniem na poziomie Duchowym. Kandydat ma zatem uczestniczyć w życiu Kościoła przez udział niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz w nabożeństwach, na których odnotowuje w ustalony sposób swoją obecność w indeksie.
  • Obowiązkowa obecność dla wszystkichKażda Niedzielna i świąteczna Eucharystia, comiesięczna spowiedź św., Nabożeństwa tj. Różaniec, Majówki, Roraty, Parafialne rekolekcje wielkopostne, Środa Popielcowa, Triduum Sacrum, Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale.