PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 2017

pielgrzymka„Piesza pielgrzymka to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do otworzenia się na Boże działanie w naszym życiu. Codzienna wędrówka w grupie pątników – wypełniona Eucharystią, modlitwą, śpiewem, chwilami zadumy nad rozważanym Słowem Bożym – pozwala na nowo rozpalić w sercu płomień wiary, o który powinniśmy się troszczyć na każdym etapie naszego życia” – napisał w przygotowanych dla uczestników pielgrzymki materiałach duszpasterskich abp Marek Jędraszewski.
Metropolita krakowski wskazał, że pielgrzymowanie pozwala również na nowo odkryć piękno świata. „W końcu – czas pielgrzymki – to wspaniała możliwość do budowania nowych relacji z innymi ludźmi, którzy idąc wspólnie na Jasną Górę uczestniczą w swoistych rekolekcjach w drodze”

Tegoroczne hasło pielgrzymki: „Idźcie i głoście” wzywa nas nie tylko do wyruszenia w drogę, ale także do głoszenia świadectwa o Tym czego podczas tej drogi doświadczamy. Nie możemy stać w miejscu! Dlatego już teraz zapraszamy każdego z Was do wspólnej wędrówki.

Zapisy na Pielgrzymkę trwają w parafii do 30 lipca. Od 31 lipca do 5 sierpnia zapisy będą prowadzone w Niepołomicach przy parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w godz. 18.00 – 20.00 w salce koło kościoła.

Przy zapisie należy podać: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, numer telefonu, osoby niepełnoletnie – zgodę od rodziców i wskazanego opiekuna.

Koszt pielgrzymki:
– osoby dorosłe – 60 zł
– osoby do 16 roku życia – 40 zł

Wyjście pielgrzymki: 6 sierpnia – Msza św. o godz. 8.30 w kościele Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach

ZAPRASZAMY!!!