PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA KONSEKRACJĘ KOŚCIOŁA

panorama_grupowe

W nocy z piątku na sobotę po godzinie 3.00 wyruszyliśmy w naszą pielgrzymkę do Matki Bożej. Najpierw do tej w Częstochowskim wizerunku, potem do Lichenia.

Do Częstochowy zajechaliśmy punktualnie na godz. 6.00, aby uczestniczyć w odsłonięciu Cudownego Obrazu Czarnej Madonny. Potem była msza św. i kazanie o przemijaniu życia, które daje tyle powodów do radości, jeśli tylko zgodne jest z wolą Bożą. Deszczowa aura nie przeszkodziła nam również w odprawieniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Jasnogórskich wałach.

W dalszej drodze do Lichenia pogoda była coraz piękniejsza, a Licheń przywitał nas pięknym słońcem. Najpierw zatrzymaliśmy się w Lesie Grąblińskim, gdzie Matka Boże objawiała się Mikołajowi Sikatce. Najważniejszym miejscem tego lasu jest kaplica z kamieniem, w którym odciśnięte zostały stopy Matki Bożej.

Kiedy dojechaliśmy już do samego Lichenia, po obiedzie i zakwaterowaniu, udaliśmy się do Sanktuarium. Przechodząc przez kościół św. Doroty, Kaplicę przestrzelonego krzyża, wędrując po Golgocie doszliśmy do nowej części sanktuarium, gdzie olbrzymimi rozmiarami zachwyca największy kościół w Polsce – Bazylika w Licheniu. Potem już każdy indywidualnie miał okazję nawiedzić zakamarki tego wyjątkowego sanktuarium oraz spędzić czas na modlitwie i medytacji.

Ostatnim punktem tego dnia był Apel o godz. 21.00 z procesją ze świecami po ogrodach licheńskich.

Niedziela obudziła nas wcześnie rano, abyśmy mogli być w Bazylice podczas odsłonięcia Cudownego Obrazu Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski. Wtedy też uczestniczyliśmy we Mszy św., po której mieliśmy jeszcze czas na śniadanie i spacer po sanktuarium.

Przed wyjazdem w drogę powrotną nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. Nasze kolejne kroki zawiodły nas do Kalisza, gdzie oczywiście nawiedziliśmy Sanktuarium św. Józefa, ale i kościół Franciszkanów i Katedrę.

W drodze powrotnej do domu dopisywały wyśmienite humory, które uzupełnione przez modlitwę Koronki i Różańca, oraz śpiew pozwoliły przeżyć piękny wspólny czas.

Życzymy sobie, aby nasze pielgrzymowanie zaowocowało Bożą łaską w naszych sercach i w naszej parafii.

GALERIA ZDJĘĆ

panorama_licheń