Pielgrzymka do Zabawy!

karolina

Dnia 17 maja bieżącego roku w ramach przygotowania do bierzmowania uczniowie klas I i II naszego gimnazjum mieli okazję odbyć wycieczkę do miejscowości Zabawa. Obok w Wał-Rudzie znajduje się rodzinny dom Karoliny Kózkównej. Po zwiedzeniu domu, w którym wychowywała się nasza błogosławiona udaliśmy się drogą przez las, którą pokonała Karolina uciekając przed swoim katem.

Potem udaliśmy się do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Tam wysłuchaliśmy opowieści o błogosławionej i o miejscu w którym się znajdowaliśmy. Szczególnym miejscem jest tam kaplica młodych męczenników poświęcona młodym ludziom (do 33 roku życia), którzy w brutalny sposób zostali pozbawieni życia. Przeszliśmy również przez pomnik „Przejście”, które jest znakiem pamięci o ofiarach wypadków komunikacyjnych.

O godzinie 11 uczestniczyliśmy we mszy świętej w kościele, gdzie spoczywa ciało naszej 16-sto letniej męczennicy. Po wyczerpującej wyprawie mieliśmy okazję odpocząć w stodole, gdzie zjedliśmy coś na ciepło.

       Mimo nie ciekawej pogody miło spędziliśmy ten czas: w zadumie i refleksji.

J.F., M.Ł., M.R.

karolina2