Parafialny Dzień Młodych

parafialny dzień młodych - baner2

W piątkowy wieczór Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Na Eucharystii modliliśmy się za dzieło Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Słuchaliśmy ks. Rafała Marciaka, Odpowiedzialnego za Sekcję Pastoralną w Komitecie Organizacyjnym ŚDM, który w kazaniu pokazał nam, gdzie naprawdę jest prawdziwe szczęście człowieka i jak do niego dążyć. Naszą modlitwę zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia z Modlitwą za Światowe Dni Młodzieży.

Po Mszy św. rozpoczęło się spotkanie o ŚDM. Weronika, koordynatorka Sekcji Wydarzeń Centralnych w Komitecie Organizacyjnym ŚDM, opowiadała o swoich przeżyciach z poprzednich Światowych Dni Młodzieży w Rio, w Madrycie i innych, równocześnie pokazując i podpowiadając nam, jak my możemy przygotować się na przyjęcie pielgrzymów, którzy za dwa lata pojawią się w naszej parafii, że to nie tylko wymaga zorganizowania dachu nad głową i jedzenia, ale najważniejsze jest spotkanie z ludźmi, poznanie kultury, uczenie się od siebie wiary.

Na końcu dowiedzieliśmy się jeszcze o różnych inicjatywach i projektach, które już teraz przygotowują na Światowe Dni Młodzieży. Opowiadała o tym Ania, koordynatorka Sekcji Pastoralne w Komitecie Organizacyjnym ŚDM.

Na zakończenie spotkania, każdy otrzymał gazetę „ChiT” poświęconą tematyce Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz Oficjalną Modlitwę ŚDM. Zainteresowani odebrali też zaproszenia na film „Mary`s Land. Ziemia Maryi”.

Dziękujemy za ten wyjątkowy wieczór. Przede wszystkim naszym gościom: ks. Rafałowi, Weronice i Ani, za to że poświęcili swój czas dla nas, za ubogacenie go swoim świadectwem i wspólnym spotkaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowali się tym spotkaniem i nie zawiedli nas swoją obecnością. Młodzieży, rodzicom, babciom i dziadkom i tym wszystkim obecnym na spotkaniu, którym zależy na przyszłości Kościoła, zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II, który powiedział do młodzieży: „wy jesteście nadzieją  świata, nadzieją Kościoła, wy jesteście moją nadzieją”. Jak nie zadbamy o to teraz, to kiedy?

GALERIA ze spotkania >>>.

Chcesz poznać naszych Gości? OGLĄDAJ>>>.

Modlitwa ŚDM 2016