Panama w Krakowie – ŚDM 2019

Za nami kolejne, 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek zaprosił wszystkich Młodych Duchem do Panamy. Spotkanie młodych katolików odbyło się w dniach 22−27 stycznia 2019 roku. Zawołaniem i hymnem tegorocznych Światowych Dni młodzieży stało się hasło „Niech Mi się stanie według słowa Twego”.

Wyjazd do Panamy to jednak duży problem, głównie finansowy. Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni i szczęśliwi, ze względu na możliwość przeżywania Światowych Dni we wspólnocie! Wydarzenie „Panama w Krakowie” było niezwykłym doświadczeniem. 24 godzinny pobyt w Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie pozwolił młodzieży z naszej parafii pobożnie i radośnie przeżyć to niezwykłe święto. Była to również sentymentalna podróż do wspaniałego czasu, jaki spędziliśmy na przygotowaniach oraz podczas samego świętowania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Wielu z nas dało to również okazję do ‘odświeżenia’ kontaktów z naszymi przyjaciółmi z Włoch 🙂

Plan spotkania Panama w Krakowie był bardzo bogaty. Nie brakowało wspólnej modlitwy, śpiewu, czuwania z wiernymi w Panamie, dzięki transmisji na żywo. W niedzielny poranek rozgrzała nas nie tylko modlitwa ale i wspólna Zumba!

To był wspaniały czas. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o organizatorach tego wydarzenia, a wśród nich także „naszym ludziom” wraz z KS. Marcinem Rozmusem i Duszpasterstwem Duszpasterstwu Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej na czele, odpowiedzialnym za realizację projektu.