Ostatnia – Komunijna – Prosta

W trzeci piątek lutego dzieci, przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej, razem z rodzicami i rodzicami chrzestnymi odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne. To najważniejszy etap w ich przygotowaniu na majowe święto – uświadomić sobie na jakim fundamencie buduje moje życie.

To pytanie zostało zadane przede wszystkim rodzicom i rodzicom chrzestnym, którzy w czasie chrztu swoich dzieci zadeklarowali przed wspólnotą Kościoła i przed Bogiem, że zrobią wszystko, aby wprowadzić swoje dziecko w świat wiary.

Kulminacyjnym momentem piątkowej uroczystości było odpalenie świec chrzcielnych od Paschału, potem zapalone świece w swoje ręce chwyciły jednocześnie dzieci, rodzice i chrzestni. Potem wspólnie odpowiedzieli na pytania o wyrzeczenie się zła i wyznanie wiary w Boga.

Majowa uroczystość już za niecałe trzy miesiące. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziców oraz rodziców chrzestnych, aby w swoim przygotowaniu skupili się na najważniejszym momencie, jakim jest przyjęcie Pana Jezusa w Komunii świętej.

IMG_0038