Niespodziewana wizyta ks. biskupa w Woli Batorskiej

Nie zadzwonił wcześniej. Nie zapowiedział się. Nikt nie był przygotowany na Jego przyjazd. Mimo to, nasza parafia zdała egzamin z gościnności (nie pierwszy raz) i podjęła dostojnego gościa bardzo serdecznie. Nie tylko dzieci ucieszyły się na Jego widok.

Ks. Biskup Mikołaj, w dodatku święty, przyjechał z serdecznym pozdrowieniem z nieba i słowem dzisiejszej Ewangelii: „Nawróćcie się”! To nawrócenie realizuje się przez dobre serce, które potrafi dostrzec wokół nas ludzi, którym trzeba pomóc. św. Mikołaj dobrze wie co mówi, bo on sam jest tego doskonałym przykładem. Stąd upominki jaki nam podarował: dzieciom, które dzisiaj przyjęły chrzest (różaniec z Fatimy, krzyż, różaniec i coś słodkiego – aby rodzicom pomóc w przekazywaniu wiary), dzieciom trochę słodkości i świętej mądrości, grupie Między nami Aniołami – prezent niespodziankę (o której dowiedzą się w środę na spotkaniu) oraz Wolontariatowi Młodych (kolacje w restauracji z okazji Światowego Dnia Wolontariusza).

Tak obdarowani – mamy robić to samo – obdarowywać innych! Do dzieła!

ZDJĘCIA>>>.