Niedziela Palmowa

_DSC2934

Niedziela Palmowa tradycyjnie rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia. Na Mszach Św. odczytywana była z podziałem na role cała Ewangelia, opisująca Mękę Pańską. Również w tym dniu wierni przynoszą do kościołów tradycyjne palmy, symbolizujące gałązki palmowe, które przed Panem Jezusem kładli mieszkańcy Jerozolimy podczas Jego wjazdu do miasta. Dzień ten jest obchodzony także jako Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Na Placu Świętego Piotra, jak co roku, młodzi z całego świata spotkali się z papieżem. Także w naszej archidiecezji obchodzono dzień młodych – uroczystą Mszę Św. w katedrze na Wawelu odprawił ks. abp Marek Jędraszewski, a po Eucharystii uczestnicy spotkali się w ogrodach seminaryjnym na wspólnym posiłku oraz koncercie. W spotkaniu brali udział także przedstawiciele naszej parafii.

A w Woli Batorskiej, jak co roku, tak i w tym, po Mszy Św. Rodzinnej o 11.30 odbył się konkurs palm. Piękne, kolorowe, kwieciste palmy przystroiły cały nasz kościół. Znów pobiły one wszelkie rekordy – wysokości, ilości kwiatów, pojawiła się nawet biało-czerwona palma Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, jako ukłon w stronę 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. A najwyższa – już tradycyjnie – sięgnęła samego sufitu kościoła! W konkursie brała udział także nasza grupa Między nami Aniołami, która wraz ze swoimi pomocnikami wykonała naprawdę imponujące palmy. Najpiękniejsze okazy można będzie podziwiać w naszym kościele jeszcze przez najbliższy czas. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Was zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ.
_DSC2922