MSZA RODZINNA: urodziny Froci

Z miesięcznym opóźnieniem, ale za to bardzo uroczyście świętowaliśmy 4 urodziny Froci, która jest ubogaceniem nie tylko Niedzielnych Mszy Rodzinnych, ale przez kolejne tygodnie odwiedza domy naszych Bożych dzieci, które czytają jej Pismo Święte.

Treścią niedzielnej Ewangelii był przykład faryzeusza i celnika, którzy przyszli do świątyni, aby się modlić. To właśnie ich przykład ma nas uczyć, że przechwalanie się i porównywanie się do innych jest owocem naszych kompleksów i zapatrzenia w siebie. Natomiast tylko prawdziwa pokora potrafi, abyśmy zobaczyli siebie, jacy jesteśmy naprawdę.

Pod koniec Mszy świętej pojawił się urodzinowy tort. Nie brakło również urodzinowego zdjęcia wszystkich gości, którzy przyszli specjalnie w tym dniu dla naszej Froci. Były pluszowe żaby, tygrysy, misie i wiele innych – od najmniejszych do największych.

Każdy uczestnik niedzielnej Mszy Rodzinnej wyszedł z kościoła z urodzinową Bożą Krówką, która zawierała mądrość świętych, a dzieci skosztowały przepysznego tortu.

Podczas tej mszy dzielnie spisały się nasze dzieci z grupy „Między nami Aniołami”: przygotowały ewangeliczna scenkę na kazanie, prowadziły Modlitwę Wiernych i zorganizowały uroczystą i wyjątkową procesje z darami.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.