Modlimy się za papieża Franciszka

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP stała się w tym roku podwójnym świętem, z powodu Inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka w tym dniu. Czując potrzebę serca i więź z Kościołem powszechnym zgromadziliśmy się o godz. 18.00 na wspólnej dziękczynnej Eucharystii za nowego papieża.

Idąc za słowami s. Łucji z Fatimy:
„Gdzie jest Piotr, tam jest Kościół… Ten, kto nie jest z papieżem, nie jest z Bogiem, a kto pragnie być z Bogiem, musi być z papieżem”
chcemy wspierać Ojca Świętego: broniąc jego dobrego imienia, pamiętać o nim w modlitwie oraz wsłuchiwać się w jego słowa.

Pełny tekst homilii papieża Franciszka,
wygłoszonej 19 marca na placu św. Piotra w Watykanie
podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat.

Miłosierny Boże, Ty wybrałeś twego sługę Franciszka, aby był pasterzem całego Kościoła, spraw, aby ustanowiony przez Ciebie następca Piotra, umacniał wiarę i rozpalał zapał ewangelizacyjny wszystkich ochrzczonych. Amen.