Moc moja wzrasta dzięki Panu! (1 Sm 2, 1)

moc

Od 16 do 18 września w naszej parafii trwały wyjątkowe rekolekcje dla młodzieży, w których to pogłębialiśmy wiedzę na temat 3 kroków do atrakcyjnej sylwetki naszego ducha.

krok 1

Pierwszego dnia mówiliśmy o Drodze. Spotkanie rozpoczęło się od piosenki „Bałkanica”, mówiącej o zabawie. Miało to zwrócić uwagę na to, jaką Drogę mamy wybrać, i że nie koniecznie to, co jest przyjemne jest właściwym kierunkiem. Potem obejrzeliśmy pantomimę przygotowany przez grupę parafialną, w którym diabeł kusił różnymi używkami, a ludzie uwolnili się od nich tylko dzięki Jezusowi i modlitwie.

krok 2

Kolejnym naszym krokiem do pożądanej sylwetki ducha była Prawda. O niej przyjechali opowiedzieć nam młodzież z krakowskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda” z Krakowa. Zwrócili uwagę jak bardzo jest ważna w naszym życiu, i że w dzisiejszych czasach to szczególnie o niej trzeba pamiętać.

krok 3

W ostatni dzień postawiliśmy krok w stronę Życia. O 18: 00 odbyła się Msza Święta na zakończenie naszych spotkań. Podczas kazania ksiądz mówił o tym, że to prawdziwe Życie jest w nas. Nie jest najważniejsze to, że możemy chodzić i mówić, ale to, co jest w naszym sercu i co możemy dać z siebie innym.

Mamy nadzieje, że te rekolekcje pozostawią w nas trwały ślad i będą przypominać o tym, co naprawdę jest istotne w naszym życiu.

PS: Na wieść o tych rekolekcjach piekło zadrżało w posadach z diabłem na czele 🙂

NM