misja OPATRUNEK – Wola Batorska pomaga w Wielkim Poście!

Podobnie, jak w zeszłym roku, tak i w tym, w Wielkim Poście chcemy zachęcić naszych parafian do szczególnej pomocy. Wraz z WOLONTARIATEM MŁODYCH zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „misja OPATRUNEK”. O co chodzi?

Przez najbliższe 2 tygodnie będziemy prowadzić zbiórkę MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH, które trafią do placówek medycznych w krajach misyjnych, otoczonych opieką wolontariuszy i misjonarzy, w tym dobrze nam znanych oo. kapucynów. W kościele znajdować się będzie przeznaczona na ten cel skrzynka, w której zostawiać można zakupione materiały. Szczegółowa lista zbieranych środków poniżej oraz na plakatach reklamujących akcję.

Dla nas to niewiele, a komuś w potrzebie może uratować życie. Poziom medycyny w krajach misyjnych jest skrajnie niski, a ogólnodostępne dla nas środki opatrunkowe są nieraz bardzo drogie lub zupełnie niedostępne dla wielu ludzi.
Zbiórka trwać będzie od 4. do 18. marca. 

ZBIERAMY:
– kompresy (jałowe i niejałowe)
– gazy (jałowe i niejałowe)
– bandaże (dziane i elastyczne)
– watę
– rękawiczki jednorazowe
– plastry
– strzykawki
– środki do dezynfekcji ran (WYŁĄCZNIE W PROSZKU!)

NIE ZBIERAMY: środków dezynfekujących w płynie, środków z krótkim terminem przydatności do użycia, leków.

Zachęcamy do udziału i rozpowszechniania akcji. Pokażmy, jak Wola Batorska pomaga w Wielkim Poście!
MISJA OPATRUNEK