Majówka w towarzystwie św. Jana Pawła II

Od piątku do niedzieli (od 24-26 maja) dzieci i młodzież z grup parafialnych przebywała na wyjątkowej majówce. Miejscem pobytu był Ośrodek Wypoczynkowo – Rekolekcyjny im. kard. Karola Wojtyły „Totus Tuus”.

Piątkowy wieczór, po przyjeździe na miejsce, spędziliśmy na grach, zabawach i wspólnym śpiewie. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim.
Cała sobota upłynęła nam w mieście, w którym „…wszystko się zaczęło”. Zwiedzaliśmy poszczególne miejsca związane z Janem Pawłem II na zasadzie gry miejskiej. Podzieleni na cztery grupy rozwiązywaliśmy różne zadania. Pierwsze miejsce to kościół św. Piotra w Wadowicach, wybudowany jako wotum wdzięczności za ocalenie życia po zamachu w 1981 roku. Zadania w tym miejscu polegały m.in. na nazwaniu największych witraży, odnalezieniu tablicy pamiątkowej z budowy i konsekracji kościoła oraz zadanie najtrudniejsze: odnalezienie zarysu Bazyliki św. Piotra w Rzymie z placem św. Piotra. Okazało sie, że prezbiterium i część posadzki układają się w plan Watykanu. Po zdobyciu takiej wiedzy udaliśmy się do centrum Wadowic.
Tam udaliśmy się do Bazyliki, w której Karol Wyojtyła był ochrzczony, przyjął I Komunię św., służył jako ministrant. Wnętrze Bazyliki wypełniają obrazy związane z nauczaniem Jana Pawła II. Zadaniem do wykonania w tym miejscu było odnalezienie łacińskich nazw papieskich encyklik, dat ich powstania, obrazów świętych. Potem była okazja na chwile odpoczynku, zakup pamiątek i zregenerowania sił.
Potem czekał trzeci etap naszej gry. Udaliśmy się do Klasztoru OO. Karmelitów na górce, gdzie bardzo często przychodził na modlitwę młody Karol Wojtyła. Na tym miejscu czekało na nas zadanie – test – wymagające dużej wiedzy o życiu papieża.
Po powrocie na do bazyliki na wadowickim rynku, uczestniczylismy we Mszy św., po której udaliśmy sie do cukierni – wiadomo – na kremówki.
Potem przyszedł czas na oczekiwane Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Niezwykle, interaktywne, czteropoziomowe muzeum, pełne interaktywnych atrakcji, które pozwalają na przeżycie osoby jaką był papiez polak. Wychodziliśmy z muzeum z głowami pełnymi obrazów, słów i wiedzy o Karolu Wojtyle. Muzeum jest tak bogate, że brak czasu na dotarcie do wszystkich jego atrakcji.
Wychodząc z muzeum schłodził nas skutecznie wiosenny deszcz, który uniemożliwił przeprowadzenie 4 etapu naszej gry na wadowickim rynku. Po przyjeździe do Zembrzyc i obiadokolacji spędziliśmy wieczór na grach i zabawach. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą, majówką, w intencji papieża Franciszka przebywającego w tych dniach w Ziemii Świętej.

Kiedy przyszła niedziela, przyszedł czas na pożegnanie gościnnego ośrodka w Zembrzycach. Po śniadaniu wyjechaliśmy w drogę powrotna do domu. Po drodze jednak, zatrzymaliśmy się w Kalwarii Zebrzydowskiej, miejscu bardzo mocno związanym z Janem Pawłem II. Tu uczestniczyliśmy we Mszy św. Był też czas na pamiątki, lody i inne słodkości, a potem przeszliśmy przez część dróżek Pana Jezusa.

Późnym popołudniem wróciliśmy do Woli Batorskiej, zmęczeni i szczęśliwi, z kolejnego udanego pobytu ze sobą.

Zobacz zdjęcia z majówki: GALERIA>>>.

20140526-111411-40451664.jpg