Mądrość jest bliższa sercu niż rozumowi

ogień

Iskra, którą w krakowskiej młodzieży miały zapalić Światowe Dni Młodzieży, zapłonęła na dobre. Zapłonęła żywym ogniem – OGNIEM dla nas i całego świata. Pod taką właśnie nazwą kontynuowane są od 26. listopada rekolekcje w łagiewnickim Sanktuarium. Na pierwszej odsłonie, która miała miejsce dokładnie w andrzejki, frekwencja młodych była naprawdę imponująca. Sanktuarium znów zagrzmiało gromkimi brawami – dla Jezusa.

Rekolekcje „OGIEŃ dla nas i całego świata” skupiają się wokół darów Ducha Świętego. Ich forma, dobrze już znana, nie uległa zmianie: rozmowa prowadzących z gościem, Eucharystia, konferencja oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan tym razem wzbogacono również o świadectwa członków wspólnoty Nowe Jeruzalem, która poprowadziła śpiew podczas spotkania, a także kilka słów od ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Gość pierwszej odsłony to człowiek niezwykły – kapłan z długoletnim stażem, zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji, pomysłodawca i organizator Przystanka Jezus na Woodstocku, ks. bp Edward Dajczak z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Mówiąc o darze mądrości, biskup podkreślał wielokrotnie, że mądrość nie jest powiązana z posiadaną wiedzą, ale jest to sposób na życie – czyste, uczciwe i oddane Bogu. Podczas rozmowy, homilii oraz konferencji ksiądz biskup zacytował wiele wywołujących refleksję i prawdziwe wrażenie świadectw, głównie młodych osób, które dzięki sakramentowi Bierzmowania i łasce otrzymania Ducha Świętego odmienili swoje życie.

Kolejna odsłona już za dwa tygodnie – motywem przewodnim będzie dar rozumu, a gościem specjalnym bp Grzegorz Ryś, który miał okazję osobiście zaprosić młodych na kontynuację rekolekcji.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.