Już jest – LOGO ŚDM Kraków 2016

3 lipca, w samo południe przy ul. Franciszkańskiej 3, w sali Okna Papieskiego, Pałacu Biskupiego w Krakowie, zastało zaprezentowane oficjalne logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Jednocześnie zaprezentowano oficjalną modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży.

krakow 2016w

Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania.

Znak ŚDM Kraków 2016 wpisany jest w kontur Polski. W jego centrum znajduje się krzyż, symbolizujący Chrystusa jako istotę Światowych Dni Młodzieży. Żółte koło oznacza położenie Krakowa i symbolizuje młodych ludzi. Z krzyża wypływa iskra Bożego Miłosierdzia, formą i kolorystyką nawiązująca do obrazu Jezu, ufam Tobie. Logo jest ilustracją słów Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (Mt 5,7), które zostały wybrane na temat spotkania. Kolory użyte w logo: niebieski, czerwony i żółty, nawiązują do oficjalnych barw Krakowa i jego herbu.

krakow 2016 opis logo

Opis symboliki dostępny: OPIS_SZCZEGOLOWY_LOGO_SDM_KRAKOW_2016.

MODLITWA ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY – KRAKÓW 2016:

Modlitwa ŚDM 2016