Jubileuszowe spotkanie – 735 lat Woli Batorskiej!

29 listopada w Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 735 lecia Woli Batorskiej, którego organizatorami byli Janusz Rojek i Marcin Słoczyński – realizatorzy projektu „Pamięć i tożsamość”. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele organizacji, instytucji oraz władz samorządowych wśród nich Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Marek Ciastoń a  także osoby, które  pomogły dotychczas w odtwarzaniu historii naszej miejscowości. W programie znalazła się historyczna pigułka z dziejów Woli, refleksje na temat realizacji projektu Pamięć i Tożsamość, urodzinowy tort oraz  impresja poetycko –  muzyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Organizatorzy wręczyli także specjalne podziękowania w postaci listów adresów tym wszystkim, którzy w sposób szczególny wsparli projekt. Wśród nich znalazła się również osoba księdza proboszcza Wojciecha Guzika. Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom spotkania za ich obecność a także Mariuszowi Sendorowi  właścicielowi Firmy Marsen za sponsorowanie oprawy graficznej spotkania, Centrum Kultury w Niepołomicach –  filia Wola Batorska  za gościnę, księdzu Marcinowi Rozmusowi oraz OSP Wola Batorska za pomoc techniczną, Małgorzacie Sowińskiej za przepyszny tort, Annie Burza i paniom z zespołu „Nasza Wola” za domowe ciasta i ciasteczka, dzieciom  ze szkoły podstawowej i ich pedagogom za współtworzenie programu artystycznego oraz Społecznemu Gimnazjum Lady Sue Ryder, a szczególnie  młodzieży zaangażowanej bezpośrednio przy realizacji spotkania, za wspaniałą postawę i niezwykły dar włożonej pracy.

 

OGLĄDAJ ZDJĘCIA Z TEGO WYDARZENIA W NASZEJ GALERII>>>