Na spotkaniu młodych na Polach Lednickich!

IMG_2580

W piątek, 6 czerwca, o godz. 8.30 młodzież z naszej parafii wyjechała na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Czterdziesto-trzy osobowa ekipa pod wodzą ks. Marcina, ks. Tomasza z Szarowa oraz s. Agnieszka z Zabierzowa Krakowskiego. Grupę tworzył trzon młodych z naszej parafii z gościnnym i owocnym udziałem młodzieży z Szarowa oraz Zabierzowa. Naszym pierwszym przystankiem była Częstochowa – krótka wizyta u Pani Jasnogórskiej, aby się Jej pokłonić i zawierzyć nasze pielgrzymowanie. Późnym popołudniem dotarliśmy Lichenia. Tam uczestniczyliśmy w wieczorze „w drodze na Lednicę” – była wspólna Msza św. w największej Bazylice w Polsce, potem wieczór z młodzieżą mariańską i czas na modlitwę i nawiedzenie pięknego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.

W sobotę, punktualnie o 8.00 wyruszyliśmy w stronę Lednicy. Kiedy dotarliśmy na miejsce powitały nas tłumy ludzi, które trak jak my, zjeżdżały się z całej Polski i zagranicy, aby uczestniczyć w wielkim święcie wiary. To, że nasza grupa była jedyna i niepowtarzalna, widać było z daleka – towarzyszyły nam flagi „I love Jesus”.

Lednica to niezwykłe spotkanie młodych, które bardzo trudno opisać. Każdy przeżywa je inaczej. My wróciliśmy bardzo zmęczeni i opaleni przez piekące słońce, ale bardzo szczęśliwi z wielką ochotą, aby wrócić tu za rok – 6 czerwca na XIX Lednickie Spotkanie!

Ludziom dobrej woli, którzy w czasie styczniowego Rodzinnego Kolędowania w naszej parafii, złożyli ofiary, aby łatwiej nam było w Lednicy uczestniczyć z serca dziękujemy i pamiętamy w modlitwie! Dzięki Wam 25 osób z Woli Batorskiej (dwa razy więcej niż przed rokiem) mogło wyjechać na to wyjątkowe spotkanie. Pamiętamy o Was w modlitwie!

Namiastką przeżyć Lednickich niech będą zdjęcia – zapraszamy do oglądania!

LEDNICKIE FOTO>>>.

PAPIEŻ FRANCISZEK DO MŁODYCH NA LEDNICY

REPORTAŻ – 18. SPOTKANIE LEDNICKIE

Wkrótce nasze filmy z Lednickiego spotkania.