Hej, kolęda, kolęda!

DSCN2952

Już po raz siódmy mieszkańcy Woli Batorskiej spotkali się na corocznym Rodzinnym Kolędowaniu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komitet Parafialny w Woli Batorskiej we współpracy z Domem Kultury oraz Szkołą Podstawową im. Wincentego Witosa. Spotkanie, choć odbyło się 14. stycznia, wszystkich widzów i artystów przeniosło w czasie i przestrzeni do betlejemskiego żłóbka, gdzie narodziło się Zbawienie świata. Radosny śpiew kolęd popłynął w ten zimowy wieczór dzięki zgromadzonym przed sceną w Domu Kultury mieszkańcom i gościom. Wszystkich przybyłych powitali: ks. Wojciech Guzik, Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Batorskiej oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Anna Gąsłowska.

Samo spotkanie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich, otwierającą Rodzinne Kolędowanie 2018, były jasełka przygotowane przez małych aktorów ze Szkoły Podstawowej. Przedstawienie nosiło tytuł „Dnia jednego o północy” i wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów. Anielski chór, krakowianki, pastuszkowie, królowie i Święta Rodzina zadbali o to, aby wprowadzić wszystkich widzów w bożonarodzeniowy nastrój. Po aplauzie kończącym jasełka scenę opanował gość specjalny wieczoru: zespół Talitha Kum. Artyści znani są przez mieszkańców Woli Batorskiej od czasu ŚDM Kraków 2016, kiedy to występowali podczas zorganizowanego na boisku sportowym pikniku integracyjnego dla mieszkańców i pielgrzymów z Włoch. Jak sami o sobie mówili, Talitha Kum to przede wszystkim liczna grupa młodych ludzi, którzy swoją pasją do muzyki chcą wielbić Pana Boga. Można było usłyszeć w ich wykonaniu kolędy najbardziej znane i lubiane, ale także zupełnie odległe, czy też nowe, będące autorskimi utworami zespołu. Każdy, kto chciał, mógł włączyć się nie tylko w śpiew, ale i w taniec do skocznych rytmów.

Jak podczas każdego spotkania, członkowie Komitetu Parafialnego i Wolontariatu Młodych z Woli Batorskiej czuwali nad tym, aby dla przybyłych gości nie zabrakło kawy, herbaty i słodkości domowej roboty. Padła także deklaracja i serdeczne zaproszenie na kolejne Rodzinne Kolędowanie, które – jak nakazuje tradycja – odbędzie się w Woli Batorskiej już za rok!

Galeria zdjęć.