Droga Krzyżowa w intencji ŚDM Kraków 2016

droga krzyżowa

MISJA. Odkryć ją w swoim życiu, aby miało ono sens. To motyw przewodni pierwszej w tym Wielkim Poście Drogi Krzyżowej, która jednocześnie była modlitwą w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (trzeci piątek miesiąca).

Pomagali nam na tej drodze ci, którzy już ją przeszli. To święci i błogosławieni: Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Franciszek Blachnicki (założyciel ruchu oazowego), Stanisława Leszczyńska i Stefania Łącka (więźniarki Obozu Oświęcimskiego, ratujące dzieci podczas porodów), Bł. Ks. Roman Sitko (Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie, więzień obozu), Ks. Kardynał St. Wyszyński – Prymas Tysiąclecia, św. Maria Magdalena, Ks. Jan Czuby (męczennik z Konga), O. Zbigniew Strzałkowski (męczennik z Peru). To bohaterowie Drogi Krzyżowej w Pasierbcu.

Na zakończenie modliliśmy się wspólnie modlitwą Światowych Dni Młodzieży.

Modlitwa ŚDM 2016