Bóg liczy na mnie!

koncert śdmTauron Arena po raz kolejny gościła wszystkich zaangażowanych w dzieło Światowych Dni Młodzieży, które na przekór sceptykom nie zakończyły się, ale trwają i trwać będą nadal. Kolejnym z cyklu spotkań „ŚDM. Jesteśmy razem!” był koncert chóru i orkiestry ŚDM pod batutą Adama Sztaby, zespołu TGD oraz utalentowanych solistów z Polski i zagranicy, pod nazwą „Bóg liczy na Ciebie!”. Nie mogło zabraknąć również Siewców Lednicy, którzy już teraz zapraszają na czerwcowe spotkanie na Polach Lednickich.

Scenariusz koncertu oparty był na najważniejszych momentach z lipcowego spotkania młodych: czwartkowego powitania Ojca Świętego na Krakowskich Błoniach, piątkowej Drogi Krzyżowej z rozważaniami bp Rysia, dotyczącej 14 uczynków miłosierdzia oraz – oczywiście – na sobotnim czuwaniu na Campus Misericordiae. Utwory muzyczne przeplatane były filmami, przedstawiającymi świadectwa młodych zaangażowanych w organizację ŚDM, uczestników oraz Rodzin goszczących pielgrzymów. Pojawili się także akrobaci oraz tancerze z flagami. Całe wydarzenie transmitowała Telewizja Polska, a swoją obecnością koncert zaszczycili wspaniali goście, a także przedstawiciele władz kościelnych i państwowych, m.in. ks. kard. Stanisław Dziwisz, nuncjusz apostolski apb Salvatore Pennacchio, s. Małgorzata Chmielewska oraz pani premier Beata Szydło. Niekończące się morze falujących rąk oraz świateł było wyjątkowo wzruszającym obrazem. Szacuje się, że w wydarzeniu wzięło udział blisko 15 tyś. uczestników.

Z naszej parafii na koncert wybrało się ok. 75 osób. Atmosfera była niepowtarzalna i dopiero podczas koncertu niektórzy mogli poczuć estetyczny wymiar ŚDM, który z wielu powodów w lipcu był poza zasięgiem. Organizatorzy na zakończenie zaprosili wszystkich na 26. listopada do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie odbędzie się kolejna odsłona rozpoczętych rok temu rekolekcji „Dla nas i całego świata”.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

ogiendlanas_www_copy