Spotkanie przy Ekranie – odsłona 4

odsłona 4 - pasek

Florian 2015 – bardzo dużo zebranej krwi.

 Podczas majowego weekendu  – w niedziele 3 maja, nasza jednostka, po raz kolejny zorganizowała akcje Florian 2015, tym razem akcje połączyliśmy z wydarzeniem „spotkanie przy ekranie”, którego organizatorem jest nasza Parafia oraz Dom Kultury. Punktualnie o godzinie 9,00 rozpoczęła się akcja zbiórki krwi, w której w sumie wzięło udział 44 osoby w tym druhowie z OSP Wola Batorska, Wola Zabierzowska, Niepołomice, Podłęże, Staniątki. Podczas niedzielnej zbiórki udało się zebrać 19,8 litrów krwi, chęć oddania krwi wyraziło 55 osób jednak nie wszyscy ze względów zdrowotnych zostali dopuszczeni do oddania. Każdy krwiodawca otrzymał drobny upominek – magnes promujący Światowe Dni Młodzieży. O godz. 10.00 w naszym Kościele odbyła się uroczysta Masza św. w intencji strażaków. Przy remizie od godziny 11.00 dzieciaki mogły pobawić się w bajkowym miasteczku strażackim, gdzie gasiły domki smerfów, które podpalił złośliwy Gargamel – miasteczko zostało wypożyczone od OSP Staniątki. Dzieci także zwiedzały remizę, poznawały sprzęt strażacki, oraz mogły zostać przewiezione nowym wozem IVECO – co było dla nich niesamowitą atrakcją – o czym świadczyły zadowolone miny. Blisko 100 rowerzystów z naszej miejscowości zostało bezpłatnie wyposażonych w oświetlenie rowerowe oraz nalepkę jadę na ŚDM 2016 w ramach akcji „rowerzysta widoczny, bezpieczny jedzie na ŚDM” Akcja Florian 2015 odbyła się pod patronatem Pana Burmistrza, który finansowo wsparł organizacje wydarzenia, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Tomasz Tomala
Prezes OSP Wola Batorska

Są ludzie, o których warto walczyć

To już czwarty raz, kiedy w Domu Kultury w Woli Batorskiej gościło „SPOTKANIE PRZY EKRANIE”. Nikt, kto trzeciego maja postanowił zakończyć długi weekend przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, nie pożałował swojej decyzji. Dzięki pięknej pogodzie aromat afrykańskiej kawy Massaia roznosił się nie tylko w ścianach budynku, ale i po okolicy. Daleko dały się również słyszeć hymny wszystkich poprzednich Światowych Dni Młodzieży, które witały przybyłych na spotkanie gości. Ponieważ pierwszy majowy weekend nierozerwalnie związany jest z patronem strażaków, św. Florianem, również wyświetlany film nawiązywał do tematu straży pożarnej. „Ognioodporni”, bo taki właśnie film mieliśmy okazję zobaczyć, opowiada historię kapitana straży pożarnej, niezwykle odważnego człowieka, który nie waha się dosłownie skoczyć w ogień, aby ratować ludzkie życie. Kiedy go poznajemy, pomimo ogromnego zaangażowania w pracę, jego życie prywatne, a w szczególności małżeństwo „wisi na włosku”. Nasz kapitan, jak przystało na prawdziwego bohatera, podejmuje walkę, w której stawką jest jego małżeństwo, miłość żony, ale może przede wszystkim jego miłość do Pana Boga. Przebywając razem z nim trudną drogę mieliśmy okazję przekonać się, że o najważniejsze w życiu wartości warto walczyć do samego końca oraz że na przebaczenie nigdy nie jest za późno.

Zanim jednak poznaliśmy historię filmowych ” Ognioodpornych” spotkaliśmy się z niezwykłą osobą. W Woli Batorskiej gościła ambasadorka ŚDM 2016 w Krakowie oraz wolontariuszka ŚDM 2013 w Rio de Janeiro Kamila Skupień. Pełna pozytywnej energii i pięknych wspomnień opowiedziała wszystkim zgromadzonym na „Spotkaniu przy ekranie” o swoich przeżyciach podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio. Mogliśmy się przekonać, że nasze obawy może niepotrzebnie urastają do zbyt dużych rozmiarów, bo na spotkaniu młodych ludzi z całego świata najważniejsze jest tak naprawdę otwarte serce i odrobina dobrej woli (no i może jeszcze tylko kawałek podłogi pod karimatę). Dzięki wspomnieniom i fotografiom Kamili poczuliśmy przedsmak tego, co czeka nas za niewiele ponad rok.

Jak zawsze dziękujemy naszym patronom medialnym: tygodnikowi „Gość Niedzielny” oraz portalowi franciszkańska3.pl i partnerom bez, których „SPOTKANIE PRZY EKRANIE” nie byłoby możliwe czyli: Cappuccino dla Afryki, Restauracja Orientalna & Pizza „AZJA” w Woli Batorskiej oraz Wydawnictwo św. Stanisława BM. Łatwo zauważyć, że każde „SPOTKANIE PRZY EKRANIE” choć tak samo się nazywa wygląda zupełnie inaczej. Nie wystarczy przyjść raz – zapraszamy znowu! Bądźcie koniecznie.

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 w woli Batorskiej

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

plakat spotk 4 - popr. - small[wpyt_profile2]EJKKWSx7pkw[/wpyt_profile2]