Spotkanie przy Ekranie – odsłona 3

odsłona 3 - pasek

 WOBEC WYZWANIA – ODWAŻNI

15 marca 2015 roku w Domu Kultury w Woli Batorskiej przybyłych na trzecią odsłonę „SPOTKANIA PRZY EKRANIE” gości przywitały dźwięki poezji śpiewanej św. Jana Pawła II oraz dobrze znany zapach świeżo zmielonej afrykańskiej kawy Massaia. Tym razem, w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mieliśmy okazję zobaczyć niezwykle wartościowy film „Odważni”. Bohaterowie tej historii to czterej policjanci, którzy w codziennej pracy zmagają się ze złem i okrucieństwem zaniedbując tym samym swoje życie rodzinne. Tragedia w domu jednego z przyjaciół zmusza ich do refleksji, że tak naprawdę najważniejszą i wymagającą największej odwagi rolą w ich życiu wcale nie jest służba w policji, ale … OJCOSTWO. Właśnie bycie ojcem i mężczyzną było tematem przewodnim niedzielnego spotkania. Gościem specjalnym był przedstawiciel grupy „Mężczyźni św. Józefa”, który opowiedział zebranym o najważniejszych i najtrudniejszych wyzwaniach jakie stają przed mężczyzną w ciągu całego jego życia.

„Spotkanie przy ekranie” stało się również scenerią do oficjalnej inauguracji innej akcji zachęcającej do udziału w Światowych Dniach Młodzieży (zapoczątkowanej również w parafii w Woli Batorskiej), a mianowicie naklejkowej promocji „Jadę na ŚDM. A Ty?”. Każdy kto chciałby nakleić takie hasło na swój pojazd (niekoniecznie mechaniczny) może odnaleźć nas na Facebooku i zamówić odpowiedni rozmiar naklejki. Zamówienia spływają do nas nie tylko z całego kraju, ale również z zagranicy (kilka naklejek pojechało nawet do Brazylii, przygotowujemy również wersję rosyjską i niemiecką), dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce cały świat będzie w drodze do Krakowa. Kontakt: jadenasdm@gmail.com

Również w niedzielne popołudnie mieszkańcy Woli Batorskiej mięli okazję poznać członków Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Po pierwszym spotkaniu (które miało miejsce w piątek 13.03.2015r. – 500 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie) członkowie Komitetu zapoznali parafian z inicjatywami, które zamierzają podjąć w ramach przygotowania Parafii nie tylko do duchowego przeżycia przyszłorocznego wydarzenia, ale również do przyjęcia zagranicznych gości. Wśród pomysłów znalazły się m.in. rozmówki polsko – angielskie czy rajd rowerowy do maryjnego sanktuarium.

Jak zawsze dziękujemy naszym patronom medialnym: tygodnikowi „Gość Niedzielny” oraz portalowi franciszkańska3.pl i partnerom bez, których „SPOTKANIE PRZY EKRANIE” nie byłoby możliwe czyli: Cappuccino dla Afryki, Restauracja Orientalna & Pizza „AZJA” w Woli Batorskiej, Wydawnictwo św. Stanisława BM, Dom Wydawniczy RAFAEL oraz grupy „Mężczyźni św. Józefa”. Koniecznie musicie pojawić się na kolejnym „SPOTKANIU PRZY EKRANIE”, nikogo nie może zabraknąć, bo na pewno będzie się działo!

Więcej na: www.parafiawolabatorska.pl/spotkanieprzyekranie

oraz: http://krakow.gosc.pl/doc/2393000.Dzielni-odkrywcy-sypia-pomyslami

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 w woli Batorskiej

GALERIA ZDJĘĆ.

plakat - odsłona 3m

 [wpyt_profile2]8QWomf982H4[/wpyt_profile2] 

 [wpyt_profile2]dUrGH-O7WsU[/wpyt_profile2]