Spotkanie przy Ekranie – odsłona 2

odsłona 2 - pasek

ŚWIATOWE KOLĘDOWANIE

Niedziela na szóstkę – tylko tak można powiedzieć o wydarzeniach, które miały miejsce w Domu Kultury w Woli Batorskiej 11 stycznia 2015 roku, gdzie odbyło się czwarte już „RODZINNE KOLĘDOWANIE Z PRZYJACIÓŁMI ŚW. FRANCISZKA” oraz druga odsłona „SPOTKANIA PRZY EKRANIE”. Ciepłej, rodzinnej atmosferze towarzyszyły nie tylko tradycyjne choinki, ale też dekoracja z balonów z logiem ŚDM (które pod koniec spotkania okazały się doskonałym prezentem nie tylko dla najmłodszych uczestników). Na wszystkich, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić śpiewając tradycyjne kolędy, czekała świeża kawy Massaia (z której dochód zostanie przekazany misjonarzom w Republice Środkowej Afryki), kiermasz wartościowej książki oraz oficjalne gadżety ŚDM Kraków 2016. Następnie, po ogólnopolskiej premierze hymnu XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przyszła kolej na parafię w Woli Batorskiej, nim wszyscy na dobre się rozśpiewali mięli okazję posłuchać nowego hymnu ŚDM: „Błogosławieni Miłosierni”.

Kiedy przyszła kolej na doskonale znanych w Woli Batorskiej Przyjaciół św. Franciszka nikt z przybyłych gości nie ociągał się z rozpoczęciem radosnego kolędowania. W Domu Kultury blisko półtorej godziny rozbrzmiewały mniej lub bardziej znane kolędy i pastorałki śpiewane na kilkadziesiąt wspaniałych głosów. Nie można chyba wyobrazić sobie lepszego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży niż śpiew, w końcu jak mówił św. Augustyn „Kto śpiewa, dwa razy się modli.” W nawiązaniu do ŚDM na spotkaniu nie zabrakło również światowych, można by rzec przebojów, gdyż wszyscy Parafianie wraz z Przyjaciółmi kolędę „Cicha noc” zaśpiewali aż w pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim oraz węgierskim.

Nie zapominamy oczywiście o naszych patronach medialnych, dlatego serdecznie dziękujemy: tygodnikowi „Gość Niedzielny” oraz portalowi franciszkańska3.pl i partnerom bez, których „SPOTKANIE PRZY EKRANIE” nie byłoby możliwe czyli: Cappuccino dla Afryki, Restauracja Orientalna & Pizza „AZJA” w Woli Batorskiej, Wydawnictwo św. Stanisława BM, Dom Wydawniczy RAFAEL. Kolejne „SPOTKANIE PRZY EKRANIE” już w marcu, a na kolędowanie zapraszamy za rok.

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 w Woli Batorskiej

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

plakat - odsłona druga

 [wpyt_profile2]FsFmXfV1YLE[/wpyt_profile2]