Spotkanie przy Ekranie – odsłona 1

odsłona 1 - pasek

Spotkanie przy ekranie:
gniew, bunt i … przebaczenie.
OCTOBER BABY.

W ubiegłą niedzielę (30.11.2014 r.) w Domu Kultury w Woli Batorskiej odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „SPOTKANIE PRZY EKRANIE”. Wydarzenie, którego inicjatorami są liderzy Światowych Dni Młodzieży w Parafii MB Nieustającej Pomocy w Woli Batorskiej wraz z ks. Marcinem Rozmusem, rozpoczęło się od wspólnego parzenia kawy Massaia, kiermaszu wartościowej książki oraz oficjalnych gadżetów ŚDM Kraków 2016. Spotkaniom i rozmowie licznie przybyłych Mieszkańców oraz Gości towarzyszyły hymny Światowych Dni Młodzieży. Rozgrzani pyszną kawą, z której całkowity dochód zostanie przekazany misjonarzom w Republice Środkowej Afryki, mieliśmy okazję spotkać się  wolontariuszami „Szlachetnej Paczki” z rejonu Niepołomice. Ich charyzma i zaangażowanie w ten ważny projekt z pewnością zaraziła niejedną osobę chęcią niesienia pomocy potrzebującym z naszej gminy. Ufamy, że dzięki rzetelnej relacji Wolontariuszy z dotychczasowego przebiegu akcji, ostatnie  rodziny w bazie znajdą swoich darczyńców.

Jak przystało na prawdziwe kino, seans rozpoczął się oczywiście od… reklam. Nie były to jednak zwykłe reklamy, mieliśmy okazję zobaczyć spot filmu „Karolina” inspirowanego historią błogosławionej Karoliny Kózkówny oraz oficjalną promocję Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Kiedy na naszym ekranie rozpoczął się film „OCTOBER BABY” na sali nie dało się usłyszeć nawet najmniejszego szeptu. Wszyscy przybyli na spotkanie z zapartym tchem śledzili niezwykłą historię 19- letniej Hannah, która szukając odpowiedzi na nurtujące ją pytanie „Kim jestem?” odkrywa wstrząsającą prawdę o swoich narodzinach i dotychczasowym życiu. Kiedy Hannah, kończąc swoją podróż, odkrywała że jej świat nie został zbudowany na kłamstwie, ale na miłości na naszej sali kinowej nie było już chyba ani jednej osoby, która nie uroniłaby łzy. Prawdy o życiu, Bogu, miłości i przebaczeniu, które wniósł w zgromadzonych widzów film były doskonałym elementem przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Na koniec jeszcze raz chcielibyśmy podziękować patronom medialnym tj. tygodnikowi „Gość Niedzielny” oraz portalowi franciszkańska3.pl i partnerom bez, których „SPOTKANIE PRZY EKRANIE” nie byłoby możliwe czyli:Cappuccino dla Afryki, Restauracja Orientalna & Pizza „AZJA” w Woli Batorskiej, Wydawnictwo św. Stanisława BM, Dom Wydawniczy RAFAEL, Szlachetna Paczka – Oddział Niepołomice i Gimnazjum Społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Najmocniej jednak dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie na „SPOTKANIE…” przyszli, pomimo niesprzyjającej aury i już dzisiaj zapraszamy na kolejną odsłonę, tym razem koncertową i kolędową na początku stycznia.

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 w Woli Batorskiej

P.S.
Kiermasz książki i gadżetów ŚDM wzbogacił projekt BILET DLA BRATA o 325 zł.
Natomiast dzięki wypiciu co najmniej 80 kubków kawy Massaia misjonarze w Środkowej Republice Afryki otrzymają od nas 525 zł.

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

spotkanie pierwsze - plakat D

[wpyt_profile2]BcrT8_CXF1U[/wpyt_profile2]

[wpyt_profile2]SLHy0aLlrLc[/wpyt_profile2]