SEZON 2: Spotkanie przy ekranie – odsłona 2

odsłona 2_2 - pasek

A gdyby trzej królowie byli… kobietami?

                Już za nami! Po raz piąty w styczniowy wieczór gościliśmy w Domu Kultury w Woli Batorskiej dobrze nam znanych Przyjaciół Świętego Franciszka oraz rozśpiewanych parafian i gości, którzy zebrali się aby wspólnie oddawać Narodzonemu Jezusowi chwałę śpiewem kolęd. Niczym trzej Królowie, patroni dzisiejszego dnia, bez względu na warunki atmosferyczne i mnóstwo innych spraw, goście przybyli tak licznie, że sala zapełniła się po brzegi. Każdego witały: gościnny bufet, w którym tradycyjnie już nie mogło zabraknąć wyśmienitej afrykańskiej kawy Massaia, herbaty oraz najrozmaitszych domowych wypieków, stoisko z ręcznie wykonanymi gadżetami ŚDM oraz Punkt Informacyjny, w którym członkowie Komitetu ŚDM z Woli Batorskiej odpowiadali na wszelkie wątpliwości.

                Rodzinne Kolędowanie 2016 rozpoczęło się od oficjalnej części, związanej z działalnością naszego Parafialnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzież Kraków 2016. Nastąpiło wówczas pierwsze oficjalne przedstawienie wszystkich jego członków, wraz z pełnionymi przez nich funkcjami. Zachęcaliśmy tym samym parafian do zaangażowania się i pomocy przy poszczególnych zadaniach, które będą nas czekały w ciągu najbliższych miesięcy. Zaprezentowany został również nasz Wolontariat Młodych, czyli grupa dla młodzieży  w wieku gimnazjalnym i licealnym, która co miesiąc spotyka się i pomaga Komitetowi w organizacji i realizacji założonych planów. Kiedy wszyscy zaangażowani w dzieło ŚDM w Woli Batorskiej byli już na scenie, odśpiewaliśmy hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni” oraz odmówiliśmy oficjalną modlitwę.

                Po  rozpoczęciu oraz tradycyjnym, słodkim poczęstunku, przygotowanym dla wszystkich gości przez mamę ks. Marcina, głos zabrali nasi muzycy i wokaliści – po to, aby głosami wszystkich obecnych w Domu Kultury głośno rozbrzmiały kolędy – te dobrze znane i te mniej znane. Śpiew przeplatany był cytatami, opowieściami i… anegdotami związanymi z dzisiejszym świętem. Pojawiło się nawet pytanie, jak wyglądałoby Objawienie Pańskie, gdyby trzej królowie byli kobietami. Śmiech co chwilę rozbrzmiewał w sali. Nie obeszło się również bez akcentów zagranicznych – pobiliśmy absolutny rekord, śpiewając jedną z kolęd aż w 5 językach! Ochotników nie brakowało. Również dzieciaki, które tak licznie dopisały, miały swoje pięć minut na scenie. Za piękny śpiew dostały ŚDM-owe balony, które dekorowały scenę. W tak miłej atmosferze spędziliśmy wspaniały wieczór, który jak zawsze skończył się zbyt wcześnie. Każdy wychodząc otrzymał ŚDM-owe jabłuszko na drogę i zaproszenie na kolejny raz. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i pozostaje oczekiwać na kolejne Rodzinne Kolędowanie – już za rok!

Więcej na: www.parafiawolabatorska.pl/spotkanieprzyekranie

oraz: www.krakow.gosc.pl/doc/2915426.Koledowanie-z-SDM-w-tle

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 w woli Batorskiej

GALERIA ZDJĘĆ>>>.

plakatm2