Nasze Aktualności

ZAPROSZENIE DO GRONA MINISTRANTÓW

Czy myślałeś kiedyś, aby zostać ministrantem??

Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. Bliskość ołtarza, złożone ręce, komża, alba – to wszystko sprawia, że pobyt w kościele daje wiele radości i szczęścia. Ministrant jest bliżej Chrystusa niż wszyscy obecni w świątyni: znajduje się blisko ołtarza, tabernakulum.

Życie każdego dobrego ministranta polega na pobożnym uczestnictwie w Mszach Świętych, a także na spotykaniu się na zbiórkach, wspólnych wyjściach i wyjazdach, oraz na innych atrakcyjnie spędzanych chwilach.

Zastanów się! Wstępując do naszego grona, zyskasz nowych kolegów i koleżanki – a może spotkasz tych, których dobrze już znasz. Zyskasz także coś więcej – bliskość Chrystusa, Któremu odtąd będziesz służyć. Pan Jezus w sposób szczególny będzie z Tobą – to On Ciebie wybiera z grona wielu kandydatów – Twoich rówieśników.

Drogie dzieci! Drodzy Rodzice!


WASZ SYN JEST SKARBEM! Na pewno ma wiele zajęć i pracy.
Pan JEZUS zaprasza do grona ELITY.

Wyjątkowa jest godność ministranta. Płynie ona z tego, że ministrant jest blisko Pana Jezusa.
Wystarczy zastanowić się razem z Panem Jezusem i z sercem odpowiedzieć.
Służba ministrancka jest wielkim zaszczytem wobec Pana Boga, który zastanawia się kto zechce poświęcić dla Niego trochę sił i czasu. Zapraszamy wszystkich chętnych do służby ministranckiej.  Zgłoszenia w zakrystii. Zostań jednym z nas.

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE W TYM ROKU SPOTKANIE – ZBIÓRKĘ

16.09 (W CZWARTEK) O GODZ. 19.00 NA PLEBANI