Zakopiańska przygoda

plakat

Od 9 do 11 listopada dzieci i młodzież z grup parafialnych uczestniczyła w Jesiennych Dniach Skupienia. Tym razem na miejsce wspólnego wypoczynku zostało wybrane Zakopane.

W niedzielny poranek, ok. 9.30, wyruszyliśmy w drogę sprzed naszego kościoła. W samym Zakopanym byliśmy już w samo południe i o 12.30 uczestniczyliśmy w niedzielnej Mszy św. w kościele św. Rodziny na Krupówkach.
Potem była okazja zobaczyć najstarszy kościół i cmentarz w Zakopanem, na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowanych jest wielu znamienitych polaków.
Oczywiście nie mogło nas zabraknąć w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie przypominając sobie historię objawień z Fatimy poznaliśmy również tę z 13 maja 1981, kiedy to miał miejsce zamach na Jana Pawła II.
Dzień zakończyliśmy obiadem i wspólnym wieczornym śpiewem na gościnnej plebani parafii św. Krzyża w Zakopanem.

Poniedziałek to dzień górski. Zaczęliśmy oczywiście dzień od Mszy św., potem śniadanie, własnoręcznie zrobione. Okazało się, że wielu z nas posiada kulinarne talenty. Zabraliśmy ze sobą bułki na drogę i wyruszyliśmy w Dolinę Kościeliską.
Po powrocie czekał na nas pyszny obiad. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Natomiast poniedziałkowy wieczór zamienił się w wieczór filmowy na dużym ekranie. Oglądnęliśmy film „August Rush” i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Wtorek to dzień powrotu do domu. Oczywiście dzień zaczęliśmy od Mszy św. i śniadania. Potem było wielkie pakowanie i jeszcze większe sprzątanie. Kiedy z tą kwestią udało nam się uporać poszliśmy na obiad – tym razem była to regionalna góralska pizza. Potem był jeszcze czas na zakopiańskie pamiątki, a potem długa powrotna droga do domu.

Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni z dobrze i owocnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się na taki wyjazd się udać. Szczególnie wszystkim nabywającym oazowe znicze. Dzięki ofiarom składanym przy tej okazji nasz wyjazd doszedł do skutku i był fantastyczny. Bóg zapłać!