Wielka Sobota – Chrystus zwyciężający

image2W Wielką Sobotę uczestniczyliśmy w Liturgii Wigilii Paschalnej, połączonej z procesją rezurekcyjną. Wieczorem zgromadziliśmy się wokół ognia, który zapłonął na Paschale – świecy będącej symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Drugim ważnym znakiem jest woda – symbol oczyszczenia, związany z sakramentem Chrztu Świętego. Dlatego też ważnym momentem liturgii było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Liturgia Słowa w Wielką Sobotę prowadzi nas od stworzenia świata, przez przymierze zawarte przez Boga z ludźmi w Starym Testamencie, aż do wypełnienia się tajemnicy Zmartwychwstania. Po czterdziestu dniach Wielkiego Postu znów brzmi radosne Alleluja. Grób został się pusty. Niech tajemnica tej nocy napełni nas prawdziwą radością.image4

Komentarze są wyłączone.