SEZON 2: Spotkanie przy ekranie – odsłona 1

odsłona 2_1 - pasek

Przekażcie dalej: Bóg nie umarł!

W niedzielne popołudnie, 22 listopada, nastąpiła wyczekiwana inauguracja drugiego sezonu Spotkania przy Ekranie. Po raz piąty sala w Domu Kultury w Woli Batorskiej, w oczekiwaniu na atrakcje przewidziane przez organizatorów, wypełniła się po brzegi szanownymi widzami.

Jak zawsze, wydarzenie składało się z dwóch części. Najpierw Spotkanie przeniosło nas na chwilę w czasie i przestrzeni – do Brazylii w roku 2013, kiedy to w Rio de Janeiro odbywały się ostatnie Światowe Dni Młodzieży. Naszymi gośćmi były bowiem dwie pary – brazylijsko-polska i brazylijska. Patricia i Piotr oraz Fabiola i Gustavo postanowili podzielić się z nami opowieścią o swojej znajomości i o tym, że Światowe Dni Młodzieży to nie tylko okazja do głębokiego spotkania z Bogiem, ale również do znalezienia miłości swojego życia. Gustavo – designer i projektant logo ŚDM Rio 2013, Fabiola – dziennikarka – pracowali razem w brazylijskim komitecie, a trzy miesiące temu zostali małżeństwem. Patricia pomagała jako tłumacz w miejscowości, gdzie podczas ŚDM Rio 2013 zakwaterowana została grupa Piotra – dziś przygotowują się do ślubu.  Choć ich historie są zupełnie różne, łączy je jedna wspólna cecha – ich początek związany jest ze Światowymi Dniami Młodzieży w Rio. Wdzięczni za ten dar, najbliższy rok postanowili spędzić w Krakowie, aby również i tu uczestniczyć w pracach Komitetu Organizacyjnego ŚDM i głosić świadectwa o niezwykłości tego zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia.

Po zakończeniu pierwszej części przyszedł czas na seans. Tym razem w repertuarze Spotkania przy Ekranie znalazł się znakomity amerykański film pt. „Bóg nie umarł”. Historia opowiada o  Joshu, który w obronie swojej wiary postanawia przeciwstawić się siejącemu grozę profesorowi. Student odmawia przyznania racji stwierdzeniu, że Bóg umarł, i od tego momentu jest zmuszony stoczyć bój nie tylko z wykładowcą – zagorzałym ateistą, ale również wieloma innymi przeciwnościami. Przez jednych uważany za szaleńca, innych zmuszając do refleksji, stawia wszystko na jedną kartę i wytacza proces sądowy, w którym bierze udział jako obrońca Pana Boga. Dało się zauważyć, że wzruszająca historia o tym, jaką siłę może dawać wiara, wywołała łzę u niejednego widza.

Jak zawsze Spotkaniu przy Ekranie towarzyszył kiermasz wartościowej książki oraz gadżetów z oficjalnego sklepu Światowych Dni Młodzieży, a tym razem można było znaleźć tam także przedmioty ręcznie wykonane przez członków Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM z Woli Batorskiej. Nie zabrakło również dobrze znanej i lubianej kapucyńskiej kawy – prosto z Afryki, oraz znakomitych domowych wypieków. A kolejne – świąteczne Spotkanie przy Ekranie – już w styczniu!

Więcej na: www.parafiawolabatorska.pl/spotkanieprzyekranie

Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 w woli Batorskiej