Rekolekcje parafialne

W czwartkowy wieczór, nabożeństwem majowym rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje – miesiąc przed konsekracją kościoła – przygotowujące nas do tego wielkiego i historycznego wydarzenia. W czasie Mszy św. ks. Proboszcz przywitał Ojca Rekolekcjonistę – o. Bogdana Waliczka z zakonu paulinów.

W czasie swojego pierwszego kazania na Mszy św. wieczornej mówił z humorem i uśmiechem, ale i niezwykle poważnie o miłującym sercu Boga, który cały czas na nas czeka, mimo naszej grzeszności.

Nie inaczej było w każdy następny dzień. Podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Szczególnie ważne było spotkanie z chorymi połączone z sakramentem namaszczenia chorych i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na niedzielnych mszach świętych w niejednym oku popłynęła łza, kiedy małżonkowie odnawiali swoje przyrzeczenia ślubne.

W czasie rekolekcji niebo jest otwarte nad całą parafią. Cieszymy się każdą osobą, która skorzystała z czasu łaski, przystąpiła do sakramentów.