Przygotowanie do konsekracji po raz drugi

W poniedziałkowy wieczór odbyło się drugie spotkanie z Ceremoniarzem Księdza Kardynała, ks. dr Stanisławem Mieszczakiem, sercaninem. W czasie tego spotkania został dokładnie oglądnięty ołtarz, który w czasie konsekracji będzie namaszczany. Ustalono też ramowy harmonogram przygotowań do tego wielkiego święta naszej parafii.

ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA>>>.

Harmonogram przygotowań do konsekracji kościoła w Woli Batorskiej:

• Katechezy wprowadzające: w czasie niedzielnych kazań 11, 18, 25 maja
  • Rekolekcje parafialne: 29.05.-01.06.2014 – poprowadzi o. Bogdan Waliczek, paulin (w latach 2005-2008: przeor Jasnej Góry)
  • Triduum przygotowujące do konsekracji: 26-28.06.2014 – poprowadzi ks. dr Stanisław Mieszczak, sercanin

Już wkrótce pojawią się na naszej stronie artykuły ks. Stanisława Mieszczaka, które pomogą nam zrozumieć czym jest konsekracja kościoła i jakie jest jej znaczenie.